Galaxy S6 ve S6 Edge için yeni güncelleme

Mobil, Galaxy S6 G920, Galaxy S6 Edge G925

Samsung, Avrupa’daki Galaxy S6 ve Galaxy S6 akıllı telefon sahipleri için Eylül ayı güvenlik güncellemesinin dağıtımına başladı. Peki Google ve Samsung ortaklığında sunulan güvenlik güncellemesinde neler var?

Google ve Samsung güvenlik açıklarını kapatıyor
Phone Arena’nın haberine göre, Samsung’un geçtiğimiz haftalarda Eylül ayı başında dağıtımına başlayacağını duyurduğu yeni Güvenlik Onarım Sunumu ile doğrudan Google tarafından gelen 66 adet yamanın yanı sıra Samsung’un da kendisinin bulduğu ve yamaladığı 9 açık kapatılıyor. Yani iki şirket güvenlik için ortaya güzel bir karışım yapmış durumda.

Samsung’un kapattığı açıklardan bir tanesinin SystemUI ile ilgili olduğu belirtiliyor. Haziran ayında tespit edilen açığın fimg2d sürücüsündeki boş işaretçi referanssızlığı sebebiyle oluştuğu ve yeni güncellemenin bunu kapattığı ifade ediliyor. Samsung’un geriye kalan 8 güncellemesi ise şirkete ait ürünlerdeki sorunları gideriyor.

Galaxy S6 ve S6 Edge güvenlik güncellemesi nasıl yapılacak?
Avrupa’daki Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge sahipleri, 140 MB boyutundaki OTA güncellemesini cihazlarının Ayarlar/Cihaz Hakkında/Yazılım Güncellemesi menüsünü takip ederek yükleyebilirler.

Kaynak: shiftdelete.net


Anahtar kelimeler: samsung, galaxy s6, galaxy s6 edge, galaxy güncelleme
27 Eylül 2016 Salı
1390 kez okundu

Son Eklenen Yazılar
En Çok Okunan Yazılar
burada.org sitesinde kullanıcılar tarafından eklenen bilgi ve içeriğin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, burada.org'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
burada.org © 2016 Tüm hakları saklıdır.