Samsung Note 7 Tanıtım!

Galaxy Note 7

Samsung uzun zamandır beklenen Note serisinin 6. sı geliyor. Note 7 büyük ihtimalle 2 Ağustos tarihinde tanıtımı olacak. Şimdilerde bazı bilgiler sızdırılsa da net olmayan bilgiler de mevcut. Adının Note 6 değil, Note 7 ismiyle karşımıza çıkacağı biliniyor. Samsung bir önceki telefonu Note Edge’nin kavisli ekranıyla ön plana çıkmıştı. Davetiyede yazana göre Note 7 için kavisli ekran görebiliyoruz. Tabi Note 7 ve Note7 Edge şeklinde iki telefonunda tanıtımını da yapabilir. Tanıtılacak olan telefonunu 2 Ağustos’ta görme imkanına sahip olabileceğiz.

ET News’in endüstri kaynaklarındaki raporuna göre Samsung üretim aşaması için parça siparişine başladı ve seri üretim sinyallerini verdi. Samsung markası Temmuz’da seri üretime başlayacak ve 2 ayda 5 milyon üretileceği tahmin ediliyor. Üretilen cihazların beğenilip beğenilmemesine göre talepleri ve satış sonucunu bekleyerek üretim planı yapılacak.

Samsung Note 7 Özellikleri

5.8 inç ekrana sahip geniş ekranı sayesinde rahat hareket imkânı sağlıyor. Video izlerken de videoyu keyifle takip etmenizi sağlar. 1440x2560piksel çözünürlüklü ekranıyla net görüntüler sağlarken canlı görüntüsüyle yanındaymış hissi uyandıran ekran görüntüsüne sahip.

Snapdragon 823 işlemcisiyle 6 Gb RAM, İris tarayıcısıyla tanıtılması bekleniyor. 3600mAh kapasiteli batarya gibi bir özelliği olması bekleniyor. 3600mAh demek yaklaşık 2 gün dayanıklı pil ömrü demektir.

Note 7 Neden Tercih Edilir?

Note 6, 6 sayısı ile Samsung S serisinin son telefonu S7 den alçakmış, eski modelmiş gibi algılanmasına neden olduğundan Note 6 yerine 7 tercih edilmiş. Samsung’un Note 6 olmadan Note 7 ye zıplamasının bir sebebi de iphone 7 ve iphone 7 plus un elde ettiği başarılı satışı.

Telefon teknolojisini yakından takip etmeyen bir müşteri için Note 6 ve iphone 7 plus gösterildiğinde iphone 7 plus daha ileri teknolojide Note 6 eskimiş gibi duracaktır. Diğer Note serisinde de yer alan S Pen kalemi de unutmamak gerekir. Bu tasarımda kamera çıkıntısının azaltılması ve suya dayanıklı olması da tahminler arasında. Kesin özellikleri ise Ağustos ayındaki lansmanda göreceğiz.

Kaynak: http://www.makaledukkani.net/samsung-note-7/


Anahtar kelimeler: samsung, galaxy note 7, akıllı telefon
7 Eylül 2016 Çarşamba
1081 kez okundu

Son Eklenen Yazılar
En Çok Okunan Yazılar
burada.org sitesinde kullanıcılar tarafından eklenen bilgi ve içeriğin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, burada.org'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
burada.org © 2016 Tüm hakları saklıdır.